Lej fra kr. 449 / måned – Køb fra kr. 8.500
Canaletas M-6TAPULV er en robust højkapacitets drikkefontæne i rustfrit stål, ideel til offentlige steder med stort behov. Den leverer hele 60 liter koldt vand i timen og er særdeles driftssikker.
Skriv eller ring til os
Vi sidder klar på telefon +45 8734 7790
Beskrivelse
CANALETAS M-6TAPULV: Robust fontæne med 60 liter/t. koldt vand og dobbelt tap-funktion.
Canaletas M-6TAPULV er en robust højkapacitets drikkefontæne i rustfrit stål, ideel til offentlige steder med stort behov. Den leverer hele 60 liter koldt vand i timen og er særdeles driftssikker.
💧 alsidighed og ydeevne
-
Dobbelt tap-funktion: Leverer koldt vand enten via en vandstråle (drikkes direkte) eller via en hane til udskænkning i glas, kander eller drikkedunke.
-
Høj kapacitet: Sikrer op til 60 liter koldt vand i timen.
-
Betjening: Let betjent ved hjælp af trykknapper.
✨ design og funktioner
-
Robusthed: Enkelt og tidløst design, udført i rustfrit stål, sikrer holdbarhed i udfordrende omgivelser.
-
Justerbar: Inkluderer justerbar vandstråle og justerbar koldvandstemperatur.
🛠️ praktisk information
-
Kræver tilslutning til vandforsyning, afløb og el.
Yderligere information
| Dimensioner | 350 x 350 x 1030 mm |
|---|---|
| Vandtype | Koldt vand |
| Køledata | 60 Liter/timen |
| Køleteknologi | Spiral køling |
| Kølekapacitet | 60 liter/timen |
| Kompresser styrke | Hermetisk 65W |
| Kabinet materiale | Rustfrit stål A-304 ekstern/internt |
| Kølemiddel | R290 |
| Lækagesystem | Ja |
| Max strømforbrug | 200W – 0,9A |
| Rumtemperatur | 10-32 0 C |
| Strømforsyning | 220-230V – 50Hz – monofase |
| Vægt | 26 kg |
| Køletemperatur | 4-11 grader C |
| Vandtryks krav | 1,5-4,5 Bar |
| Varmt vand | Nej |
| Antal personer | 1-15, 30-50 |
| Brand | Canaletas |
| Vand med brus | Nej |
RELATEREDE PRODUKTER
ENKI Freja – Vandkøler med touchskærm – Hvid/sort – med/uden danskvand
Waterrex 109-G: den alsidige gulvmodel til koldt og tempereret vand
CANALETAS M-4ALV Robust væghængt drikkevandsfontæne til høj kapacitet
CANALETAS M-6ALVPE – Fodpedal og høj kapacitet
Skriv eller ring til os
Vi sidder klar på telefon +45 8734 7790
